Ceļo droši
Safe travel

DROŠĪBAS PRASĪBAS CEĻOTĀJIEM ĀRZEMĒS COVID-19 PANDĒMIJAS LAIKĀ

Jūs varat atrast jaunāko informāciju par drošu ceļošanu ŠEIT.

Lidostu un gaisa pārvadātāju drošības prasības COVID-19 pandēmijas laikā

Pašlaik lielākajā daļā lidostu (tostarp Rīgas lidostā) ir spēkā šādi noteikumi:

 • Izlidošanas terminālī tiek ielaisti tikai pasažieri, kuri dodas uz savu lidojumu un kuriem ir derīga lidojuma biļete (vai iekāpšanas karte).
 • Terminālī un lidmašīnā drīkst iekļūt tikai pasažieri, kas valkā individuālos aizsardzības līdzekļus (sejas maskas), tie ir jāvalkā visu laiku, arī visa lidojuma laikā.

Papildus informācija ceļotājiem par lidostā Rīga esošajiem noteikumiem ŠEIT
Aicinām pārbaudīt šīs prasības pirms izlidošanas.

Drošības prasības ceļojot uz dažādām valstīm

Ceļojot no Latvijas ir jāievēro kompetento Latvijas valsts pārvaldes iestāžu, apkalpojošā gaisa pārvadātāja un uzņēmošās valsts noteiktās drošas ceļošanas procedūras. Ņemiet vērā, ka šobrīd Covid-19 skarto valstu sarakstā ir iekļautas visas pasaules valstis. Ārlietu ministrija iesaka atturēties no liekiem ceļojumiem. Ceļotāji ir personīgi atbildīgi par uzņemošās valsts noteikto prasību pareizu un savlaicīgu izpildi, kas jāizpilda pirms ceļojuma sākuma. Ņemiet vērā, ka ceļojot uz/no vairākām valstīm var būt nepieciešams veikt Covid-19 testus, iegādāties speciālu ceļojuma apdrošināšanu un aizpildīt ieceļošanas dokumentus.

Liela daļa valstu ir ieviesusi elektroniskās ieceļotāju anketas, kuras ir nepieciešams aizpildīt konkrētā laika periodā pirms ieceļošanas. Bez šāda dokumenta var tikt liegta iebraukšana. Pirms ceļošanas pārbaudiet ieceļošanas valsts oficiālo tūrisma portālu un pārliecinieties par to vai Jums ir nepieciešams iepriekš minētais dokuments.

Latvijas Republika ir pievienojusies ES sadarbspējīgam Covid-19 sertifikātam. Derīgs ES sadarbspējīgs COVID sertifikāts ir dokuments, kas apliecina, ka tā īpašnieks ir pilnībā vakcinēts pret COVID-19 vai arī ir pārslimojis COVID-19 vīrusu vai tā īpašniekam ir veikts COVID-19 tests un tā rezultāts ir negatīvs. Ceļojot uz ārzemēm, personām ar šo sertifikātu var tikt piemēroti mazāk stingri epidemioloģiskie ierobežojumi. Šis sertifikāts šobrīd tiek atzīts visās Eiropas Savienības valstīs. Daudzas valstis uzņem ceļotājus tikai ar šo sertifikātu.

Vairāk informācijas par sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu var atrast ŠEIT

Vēlams, lai visi ceļošanai nepieciešamie dokumenti būtu angļu valodā, lai reģistrācijas aģentam lidostā, veicot ceļotāja reģistrāciju lidojumam, nebūtu šaubu par dokumentu atbilstību un neradītu papildu neērtības pasažierim un ļautu pasažierim izlidot. Ja pasažierim nav iespējas iesniegt dokumenta oriģinālu angļu valodā, iesakām veikt tā tulkojumu un to notariāli apliecināt.

Katra valsts var noteikt savus ieceļošanas noteikumus un ierobežojumus Covid-19 pandēmijas laikā un tie bieži mainās. Pirms ceļojuma iegādes un arī pirms izlidošanas iepazīstieties ar Jūsu galamērķa valsts ieceļošanas noteikumiem tās oficiālajā interneta vietnē.

Drošības prasības, lai atgrieztos Latvijā

Valdība 29. martā, nolēma, ka sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 testa apliecinājums būs nepieciešams tikai ieceļojot Latvijā no īpaši augsta riska valstīm. Īpaši augsta riska valstis ir valstis, kurās konstatēta tāda epidemioloģiskā situācijas, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu. Šo valstu sarakstu publicē SPKC, un pašlaik šādas valstis nav noteiktas.

Vienlaikus, ieceļojot no īpaši augsta riska valstīm, prasība pēc sertifikāta vai negatīva testa apliecinājuma neattieksies uz:

 • bērniem, kuri nav sasnieguši 12 gadu vecumu;
 • transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja darbiniekiem;
 • jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darba vietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā;
 • gaisa kuģu pasažieriem, kuru šķērso Latvijas teritoriju tranzītā, nepametot lidostas termināļus, un var uzrādīt apstiprinājumu turpmākajam lidojumam nākamo 24 stundu laikā;
 • Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izceļo no Ukrainas saistībā ar Krievijas īstenoto karu.

Ukrainas pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izceļo no Ukrainas saistībā ar Krievijas īstenoto karu.

Pašlaik ieceļošanai Latvijā nav nepieciešams sadarbspējīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts vai negatīvs Covid-19 testa rezultāts.

Aktuālo informāciju var apskatīt ŠEIT.

Valstu saraksts, uz kurām ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā var redzēt tabulās atspoguļotu informāciju par nedēļas vidējo 14 dienu kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju daudzās pasaules valstīs.

Valstu iedalījums:

 • Īpaši augsta riska valstis (Emergency break risinājums) – valstis, kurās ir konstatēta tāda epidemioloģiskā situācija, kas var radīt nopietnu sabiedrības veselības apdraudējumu;
 • Augsta riska Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) valstis – 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits pārsniedz 75 gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem;
 • Zema riska Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) valstis – 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits nepārsniedz 75 gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotājiem;
 • Valstis un teritorijas ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas (ES/EEZ) Eiropas Padomes “Ieteikums par pagaidu ierobežojumu nebūtiskiem ceļojumiem uz ES un iespējamu šāda ierobežojuma atcelšanu” I pielikumā noteiktās valstis.

Aktuālo sarakstu var atrast ŠEIT.

Saraksts periodiski tiek atjaunināts, lūdzu, sekojiet līdzi aktuālajai informācijai.

logo-up icon