location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Grieķija

Grieķija ir populārs tūrisma galamērķis ar skaistām pludmalēm, senajiem tempļiem un bagātu kultūras vēsturi. Galvenās tūrisma atrakcijas ir Akropolu kalns un tā tempļi, kā arī Olimpas kalns un tiem apkārtnē esošie klasiskie tempļi un teātri. Grieķija piedāvā arī, skaistas pludmales un krastus ar kristāldzidru jūru un daudzas ainavas, kurās guļmāk pavada laiku baudot vietējo vīnu un ēdienu. Grieķija ir arī slavena ar savu kulinārijas mantojumu, kas ietver tādus ēdienus kā souvlaki, horiatiki salāti, moussaka un citus tradicionālus grieķu ēdienus.

Ēdiens Grieķija

Atkarībā no tā, kādās Grieķijas daļās atrodas tūrists, viņš var izmēģināt dažādas maltītes. Daži populāri ēdieni, kuriem var iegriezties, ir:

1. Souvlaki: tradicionāls Grieķijas ēdiens, kas sastāv no marinētas gaļas, biezpiena un dārzeņiem, kas tiek pakļauti čugunā uz grila un ievietoti maize.

2. Gyros: līdzīgs souvlaki, bet marinētā gaļa ir ievīta ap griezējsasi un sēklās uz grila un ievietota maize ar dārzeņiem.

3. Moussaka: grieķu sieru, gaļu, kartupeļus un cukini, kas ir izcepti kopā un pārklāti ar sieru.

4. Spanakopita: uzkodas, kas izgatavotas no svaigi sasmalcinātas spinātu un fēta siera maisījuma, kas ievietots olu un filo pīrāgā.

5. Fava: klasiskais Grieķijas ēdiens, kas sastāv no žagariņu šķiņķa biezenīm, kas tiek pasniegts ar sīpoliem un citronu.

Tūristiem noteikti vajadzētu ietērpties un iet uz kādu vietējo restorānu, lai izmēģinātu autentiskus Grieķijas ēdienus. Turklāt daudzās vietās arī piedāvā jūras veltes, piemēram, jūras veltes, jūras veltes salāti un vēl daudz ko citu. Galvenais ir meklēt tradicionālus ēdienus, lai izbaudītu īstu Grieķijas ēdienu.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Grieķija

Griekija ir viena no populārākajām tūrisma stāstu vietām pasaulē, kas ir pazīstama ar savu seno vēsturi, gleznainiem salām un pludmalēm, kā arī izcilu kulinārijas piedāvājumu un draudzīgu iedzīvotāju viesmīlību.

Ja plānojat doties uz Grieķiju, noteikti aplūkojiet šādas vietas:

1. Akropole - senā Atēnu pilsētas cietokšņa vietā atradās Akropole, kuru tagad var apmeklēt un var redzēt slavenās Parthenonas (Jauktā Akropolē) vareno tempļu, Erehteionu, Propilejus un citus ievērojamus vēstures pieminekļus.

2. Santorīni - skaistā salā Santorīni, kas atrodas Egejas jūras vidū, atradīsiet gleznainas drupas uz krasta, kuras slavenas ar savu krāsu un seno vēsturi. Tas ir ideāli papildināts ar mierīgu pludmali ar skaistiem zila ūdens skatiem.

3. Mikenas pilsēta - Mikenas ir vēsturiska pilsēta, ir uzcelta u. 1600. g.p.m. Tas ir slavens ar savu vēsturisko pilskalnu, kas ir titāniska un izcilākā celta radīšana, ko radījusi cilvēka roka bez pašreizējās tehnoloģijas.

4. Kriču Kalns - Kriču kalns tiek uzskatīts par vienu no svētīgākajiem vietām, ko apmeklēt Grieķijā. Tas ir izvietots uz Pantokratora kalna virsotnes, to apmeklējot, varat redzēt lieliskas skatus uz salu un platu apkārtni.

5. Kalamata - Kalamata ir nozīmīga Grieķijas pilseta, kurā atrodama slavenā Kalamata olīvu eļļas rūpnīca. Ja esat aizrautīgs par Grieķijas kulinārijas piedāvājumu, tad noteikti jāredz, kā tiek ražota olīvu eļļa.

Griekija ir valsts ar daudziem vēsturiskiem un dabiskiem resursiem, ko jūs varat apmeklēt, lai iegūtu pilnīgu pieredzi. Svarīgi ir atcerēties, ka Grieķijā ir brīnišķīgs laiks, kas jums ļaus baudīt savu tūrisma pieredzi.

Labākais laiks ceļošanai

Klimatiski labākais laiks doties uz Grieķiju ir no maija līdz septembrim. Šajā periodā jūras ūdens ir silts un saulains, kas nodrošina perfektu atpūtu pludmalēs un peldēšanu. Turklāt grieķi svin vairākas svarīgas dārgakmeņu svētku un festivālu dienas, piemēram, Pasaules dienu, kas notiek 21. jūnijā, kad visā valstī tiek svinēta diena ar mūziku, dejām un ugunskuriem. Maijā un septembrī ir arī mazāk tūristu, tāpēc cenas ir lētākas, un ir vieglāk iegūt labākas darījumu un rezervācijas jebkurā viesnīcā vai restorānā. Tomēr, ja jūs meklējat vēsu un klusu atvaļinājumu, vēlams doties uz Grieķiju pavasarī vai rudenī, kad viss ir mazāk aizņemts un temperatūra ir vēsāka.

Loading...
logo-up icon