location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Turcija

Turcija ir aizraujoša valsts, kas piedāvā daudz ko redzēt un piedzīvot. Valsts ir mājvieta gan senām, gan mūsdienīgām pilsētām, tīrām pludmalēm, garšīgai virtuvei un elpu aizraujošiem dabas brīnumiem. Viens no populārākajiem galamērķiem ir Stambula, kurā atrodas vēsturiskas vietas, piemēram, Ajasofija, Zilā mošeja un Topkapi pils. Turcijas Vidusjūras un Egejas jūras piekrastē ir daudz gleznainu pilsētu un daudz izmitināšanas iespēju. Turcija ir slavena arī ar savu izcilo virtuvi, kas apvieno Tuvo Austrumu, Grieķijas un Centrālās Āzijas ietekmes. Apmeklētāji var baudīt kebabus, baklavu, dolmu un daudz citu gardu ēdienu. Visbeidzot, Turcijas dabas brīnumi ietver Pamukkales baltās terases, Kapadokijas sirreālās ainavas un Ararata kalna iespaidīgo virsotni. Visi šie faktori padara Turciju par pievilcīgu galamērķi visa gada garumā.

Ēdiens Turcija

Turcija ir kulinārā brīnumzeme, kas smeļ iedvesmu no Vidusjūras, Tuvo Austrumu un Centrālās Āzijas reģioniem. Ja esat tūrists Turcijā, jums vienkārši ir jāizmēģina viņu pasaulslavenie kebabi – maltā gaļa vai vistas gaļa, kas grilēta līdz pilnībai un pasniegta ar kraukšķīgu turku maizi vai rīsiem.

Viens no populārākajiem ēdieniem Turcijā ir doner kebabs, kas ir ideāls ātrai uzkodai ceļā. Tas sastāv no plānām gaļas šķēlēm, kas sadurtas un iesmā un lēnām grilētas. Pasniegts mīkstā pita maizē ar salātiem un citronu sulu – tas ir ideāls zemu izmaksu ielu ēdiens tūristiem.

Turku brokastis ir īsti svētki sajūtām. Izmēģiniet tradicionālo turku brokastu izlasi, ko sauc par "Kahvalti". Šī maltīte sastāv no olām, svaigi ceptas maizes un konditorejas izstrādājumiem, vietējiem ievārījumiem un medus, kā arī siera, olīvām un dārzeņiem. Turku dzēriens, kas tiek izvēlēts brokastīs, ir stipra melnā tēja, jo turku kafija var būt pārāk stipra nepieradušajiem tūristiem.

Vēl viens ēdiens, ko ir vērts izmēģināt ceļojuma laikā uz Turciju, ir slavenais lahmadžuns, kas ir sava veida pica, tradicionāli pārklāta ar malto gaļu un garšvielām. Parasti pasniedz ar svaigiem zaļumiem, citronu sulu un zaļumiem, un to var baudīt kā vieglu uzkodu vai pilnvērtīgu maltīti.

Turcija ir arī slavena ar savu mezze klāstu. Šie mazie, aromātiskie ēdieni kalpo kā uzkodas, parasti pasniegtas pirms galvenā ēdiena. Noteikti izmēģiniet krēmīgu humusu ar olīveļļu, dolmu (pildītas vīnogu lapas) vai grilēto baklažānu smēriņu, kas pazīstams kā baba ganušs.

Visbeidzot, atstājiet vietu turku baklavai, saldam konditorejas izstrādājumam, kas piesūcināts ar saldu sīrupu un kārtots ar kraukšķīgiem riekstiem. Esiet gatavi izmēģināt dažus patiešām gardus desertus Turcijā – katrs labāks par iepriekšējo.

Nav šaubu, ka turku virtuve atstās jūs ar garšu un aromātu pārbagātību no Tuvo Austrumu reģiona. Noteikti izpētiet dzīvīgo ēdienu ainu, kur tradicionālais un mūsdienīgais sajaucas, lai iegūtu patiesu valsts garšu.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Turcija

Turcija ir brīnišķīgs galamērķis jebkuram ceļotājam. Valstij ir tik daudz ko piedāvāt, sākot no senās vēstures līdz elpu aizraujošām dabas ainavām, kultūras pieredzēm un mūsdienu pilsētām. Stambula ir viena no obligātajām vietām Turcijā, ar slaveno Zilo mošeju, Ajasofiju, Topkapi pili un Lielo Bazāru, kas ir iepirkšanās paradīze. Lidojumi ar gaisa baloniem Kapadokijā ir arī neaizmirstama pieredze, kur varat vērot pasakainus skursteņus un iegūt putna lidojuma skatu uz unikālo ainavu. Pamukkales dabas brīnumi ar kalcija bagātajiem minerālūdeņiem un senās Efezas drupas, kas datētas ar Romas impērijas laikiem, arī ir vērts izpētīt. Antālija ir vēl viens populārs tūrisma galamērķis ar savām skaistajām pludmalēm un bagāto kultūru, kas redzama pilsētas vecajā ostā un pilī. Papildus vēsturiskajiem objektiem un āra piedzīvojumiem Turcija ir arī pazīstama ar savu izcilo virtuvi, kas ir Tuvo Austrumu un Vidusjūras garšu sajaukums. Apmeklētāji var baudīt tradicionālos ēdienus, piemēram, kebabus, baklavu un boreku. Ar visiem šiem brīnišķīgajiem apskates objektiem un darāmajām lietām Turcija noteikti atstās jebkuru ceļotāju apburtu.

Labākais laiks ceļošanai

Turcija ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē, piedāvājot bagātu vēsturi, aizraujošus kultūras objektus, skaistas dabas ainavas un garšīgu virtuvi. Ar savu daudzveidīgo klimatu labākais laiks apmeklēt Turciju lielā mērā ir atkarīgs no jūsu interesēm un vēlmēm.

Tiem, kas apmeklē Stambulu, kas atrodas valsts ziemeļos, labākais laiks ceļojumam ir no aprīļa līdz jūnijam un no septembra līdz novembrim. Šajos mēnešos laikapstākļi ir patīkami ar siltām temperatūrām, un Stambulas slavenie objekti, piemēram, Zilā mošeja un Ajasofija, ir mazāk apmeklēti. Tomēr jāgatavojas iespējamām lietusgāzēm šajos mēnešos.

Tiem, kas plāno apmeklēt Turcijas slavenās Vidusjūras un Egejas jūras piekrastes, labākais laiks ceļojumam ir no jūnija līdz septembrim, kad laikapstākļi ir karsti un saulaini, un ūdens ir ideāls peldēšanai. Šajos mēnešos lielākā daļa pludmales kūrortu ir atvērti, un jūs varat baudīt ūdens sporta veidus, piemēram, niršanu un vindsērfingu. Tomēr jāņem vērā, ka pludmales būs pārpildītas un cenas augstākas augstās sezonas laikā.

Ja jūs interesē izpētīt Turcijas dabas skaistumu un āra aktivitātes, piemēram, pārgājienus, kalnu kāpšanu vai slēpošanu, labākais laiks ceļojumam ir no marta līdz maijam vai no oktobra līdz novembrim. Šajos mēnešos laikapstākļi ir vispārīgi maigi un patīkami, un lauki ir zaļi un gleznaini. Tomēr, ja plānojat apmeklēt Turcijas austrumu reģionus, jāņem vērā, ka ziemas var būt bargas un sniegainas.

Kopsavilkumā, Turcija ir galamērķis, ko var baudīt visa gada garumā, taču labākais laiks apmeklēt ir atkarīgs no jūsu interesēm un vēlmēm. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties izpētīt valsts bagāto vēsturi, atpūsties tās skaistajās pludmalēs vai baudīt āra aktivitātes, vienmēr ir ideāls laiks apmeklēt Turciju!

Loading...
logo-up icon