location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Turcija

Turcija ir viena no populārākajām tūristu vietām pasaules līmenī ar savu vēsturisko un kultūras mantojumu, skaisto dabu un pievilcīgo pludmaļu ainavu. Šī valsts ir salīdzinoši lēta ceļojuma izmaksu ziņā, tādējādi padarot to par ideālu ceļojuma galamērķi gan budžeta tūristiem, gan tiem, kuri vēlas baudīt augstas kvalitātes atpūtu un izpriekus.

Turcija ir pilna ar daudzām vērtīgām apskates vietām, tostarp vēsturiskajiem neatņemamiem pieminekļiem, stūrakmeņiem, medresēm un citām senlaicīgām ēkām, kas atklāj valsts senāko vēsturi un kultūru. Daži no slavenākajiem pieminekļiem, kas vienmēr piesaista miljoniem tūristu, ietver Istanbulas Svētā Sofija, Topkapi pili un gluži pašlaik Hagas Sofijas mošeju.

Bērzu atrakcijas Turcijā ir plašas, un tās piedāvā daudzveidīgu izvēli sākot no pludmales atpūtas līdz pieejai vērienīgajiem ūdens atrakciju parkiem. Populārākās pludmales, kas ļauj izbaudīt patiesu relaksāciju, ir Antalijas, Bodrumas un Kusadasi pludmales. Turklāt, Turcijā ir daudzas kalnu takas ar vītņošanos upēm un velvēm, kas piesaista aktīvos tūristus.

Turcija ir arī galamērķis bagātinātajam virtuves piedāvājumam, kurā apvienotas Austrumu un Rietumu unikālās garšas. Ēdienkartē ir plaši pieejami arī tradicionālie spēkavaiga ēdieni, piemēram, aukstais ķirbju biezzupa un turku gaļas pastas. Restorāni un ielas pārtika piedāvā milzīgu izvēli, kas apmierina katru gardēžu.

Visbeidzot, Turcijas tūrisms piedāvā plašu viesmīlīgu vai pragmatisku naktsmītnes izvēli atbilstoši jebkurai budžeta prasībai. No viesnīcām līdz villām un dažādiem apartamentiem, kas iznomājami uz nakti vai vairāk, Turcija ir atvērta visiem tūristu profilēm.

Visbeidzot, Turcijas ceļojumi atbilst visdažādākajām prasībām un vēlmēm – no relaksējošas atpūtas uz pludmali līdz skriešanai pa kalniem. Tādēļ, pirms veicat savu nākamo ceļojumu, neaizmirstiet ietvert Turciju sarakstā, lai baudītu neaizmirstamas vēstures, kultūras un ēdiena piedzīvojumus.

Ēdiens Turcija

Ja esat tūrists Turcijā, jums ir lieliska iespēja izmēģināt daudzus garšīgus un tradicionālus ēdienus. Pirmais ēdiens, ko nevarat izlaist, ir tradicionālais Turcijas ēdiens - kebabs. Kebabs ir tālu slavenākais ēdiens Turcijā un to var atrast jebkur. Tas ir gatavots no jēra vai vistas gaļas, kas ir marinēta ar sarkanajiem pipariem un citām garšvielām un tiek cepta uz atklātas uguns.

Otrs ēdiens, ko noteikti jāmēģina, ir "meze". Meze ir gatavots no dažādām mazdārziņu dārzeņu un sniedz iespēju izmēģināt daudzus nelielus ēdienus, lai izbaudītu dažādus garšu. Tas ir īpaši populārs vakariņās ģimenes lokā, kur tas tiek pasniegts kā priekškars.

Tāpat kā kebabs, Turcijā ļoti populārs ir ēdiens, ko sauc par "pide" vai Turcijas picu. Tas atšķiras no tradicionālajām picām, jo ir biezāka masa un tiek pievienoti daudzi citi sastāvdaļi, tostarp pašteiti.

Turcijā arī ir plaša izvēle no svaigi gatavotiem zivju ēdieniem, kas tiek pasniegti vairākos restorānos uz jūras piekrastes.

Bez tipiskajiem Turcijas ēdieniem, kā piemēram, baklavas un lokumus, kuri ir turpmākie gardumi pēc ēdienreizes.šie gardumi latviešiem gan tāds pazīstamības tuvu nav.

Turcijā, tūristiem ir daudz unikālu iespēju izmēģināt vietējo viesmīlību un tradicionālo virtuvi. Tomēr, lai izvairītos no problēmām ar kuņģa problēmām, ir ieteicams ņemt vērā, ka ēdieni var būt visai pikanti, tādējādi tos vajadzētu pasūtīt ar piesardzību un ievērot kārtību un higiēnas normas.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Turcija

Turkey ir burvīgs ceļojuma galamērķis, piedāvājot plašas iespējas tūrismam. Turcijas kultūra un vēsture ir ļoti daudzveidīgas, tāpēc ir daudz vietu, ko apskatīt un izpētīt.

Vispopulārākās apskates vietas ir Istanbula, kur ir iespēja apskatīt Toku palezi, Vienu visvērtīgāko mošeju Hagiju Sofiju, Krievu baznīcu Svēto Izaaka un Otoparku tropiskā dārza pieminekli. Tur ir arī daudz humora un kulinārijas kompleksu, kas piedāvā vietējo ēdienu.

Turcijas vēsture sākas ar Anatolijas cilvēku atceļošanu, tāpēc kultūras un arhitektūras starptautiskā līmeņa ir sena un daudzveidīga. Stambulas Brukss ielas, Topkapi pilsēta, Pamukales termiskie baseini un Kapadokijas kalnu masīvs piedāvā dažādas iespējas atklāt mūsu vēsturi, senatni. Populārās baznīcas un pagastu tempļi, kuros senos laikos vēlējās aizsargāties no karaļů, nav arī aizmirsti un ir daudz apmeklēti.

Turcija ir slavena arī ar savu aizraujošajiem pludmales galamērķiem. Pārsteidzoši tīrs smilšu labierīcības salas, dabiskas aizsargātās pludmales un tīrās ūdenī ir tikai dažas iespējas, kas Turcijā piedāvājas. Izmantojot ūdens infrastruktūru, ir iespēja piedalīties džeta skijā, burāšanā, ūdens slidās, izbraucienos ar banānu.

Turcijā ir daudz vērtīgu izpētes un atpūtas vietu, ideāli piemērotas tūristiem no visiem pasaules nostūriem. Piedāvājot skaistu dabu, vēsturiskās vietas un kulinārijas baudījumus, Turcija ir vienīgais ceļojumu galamērķis, ko vispirms vēlējos apmeklēt.

Labākais laiks ceļošanai

Turcija ir pazīstama ne vien ar bagātu kultūras mantojumu un senlaicīgajām vēstures slepkavām, bet arī ar skaistu dabu, kluso un saulaino piekrasti, kā arī daudzveidīgām aktivitātēm, no kurām katrs tūrists varēs izvēlēties sev piemērotāko.

Ja vēlaties izbaudīt visas šīs lietas, tad labākais laiks, lai apmeklētu Turciju, ir no aprīļa līdz oktobrim, kad klimats ir saulains, bet ne ļoti karsts. Vasara var būt ļoti karsta, un nav ieteicams staigāt pa pilsētu vidējā dienas laikā. Turklāt, lai izvairītos no lietainajiem periodiem un bailēm, ka aktivitātes var tikt pārtrauktas, jūs varat plānot apmeklēt Turciju no jūnija līdz septembrim.

Turcija piedāvā daudzas iespējas izbaudīt dabu, kā arī vairākas aktīvās atpūtas iespējas. Ja vēlaties baudīt skaisto dabu un grieznus, tad labākais laiks, lai apmeklētu Kappadokiju, ir pavasaris un rudenī. Vasarā tur ir ļoti karsti, un gaisa balonu braucieni tajā laikā var nebūt iespējami.

Ja jūs plānojat apmeklēt Turciju, lai izbaudītu tās daudzveidīgās piekrastes, tad labākais laiks ir no aprīļa līdz jūlijam, kad klimats ir vismazāk mitrs, un ūdens ir siltāks. Ja jūs dodaties uz Turciju ar mērķi izmantot daudzveidīgās sporta aktivitātes, piemēram, peldēšanu, laivošanu vai ūdenssportiem, tad labākais laiks ir jūlijs un augusts, jo jūras laiks ir mierīgs un nav pārāk karsts.

Tā kā Turcija ir tik daudzveidīga un tā piedāvā daudz iespēju, lai izbaudītu dažādas atpūtas iespējas, labākais laiks, lai apmeklētu to, var atšķirties atkarībā no tā, ko konkrēti vēlaties redzēt un izdarīt. Galvenais ir atcerēties, ka visas laika periodi ir piemēroti un vislabāk tiek izvēlēts atkarībā no personīgajām vēlmēm un plāniem.

Loading...
logo-up icon