location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Tunisija

Tunisija ir elpu aizraujoši skaista valsts, kas atrodas Ziemeļāfrikā. Tā ir kultūras, bagātīgas vēstures un gleznainu ainavu centrs. Valsts ir slavena ar savām smalkajām pludmalēm, pārsteidzošajām tuksneša līdzenumiem un skaisto Vidusjūru. Tunisija ir seno drupu zeme, sākot no pasaulslavenās Kartāgas līdz skaistajam El Džem amfiteātrim un Bardo nacionālajam muzejam. Valsts ir slavena arī ar savu izcilo virtuvi, kas ir Vidusjūras un Ziemeļāfrikas ietekmju sajaukums. Tunisijai ir plašs piedāvājums kulināriem gardēžiem, sākot ar tradicionālā kuskusa līdz populārajai "Brik" mīklai. Valsts ir pazīstama arī ar saviem sukiem (tirgiem), kuros piedāvā skaistus amatniecības izstrādājumus par pieņemamām cenām. Tunisija neapšaubāmi ir ideāls ceļojuma galamērķis tiem, kas vēlas izbaudīt unikālu un eksotisku kultūras, vēstures un piedzīvojumu sajaukumu.

Ēdiens Tunisija

Apmeklējot Tunisiju, ir daži ēdieni, kurus tūristiem noteikti jāizmēģina. Tunisijas virtuve ir ietekmēta no berberu, Vidusjūras un arābu virtuvēm, kas rezultējas unikālā garšu sajaukumā, kas noteikti aizraus jūsu garšas kārpiņas.

Viens no populārākajiem ēdieniem Tunisijā ir kuskuss. Šis tradicionālais berberu ēdiens sastāv no tvaicētiem mannas putraimiem, kas tiek pasniegti ar gaļas vai dārzeņu sautējumu. Tas ir pamatelements Tunisijā un bieži tiek pasniegts svarīgu notikumu vai svētku laikā.

Vēl viens obligāts ēdiens Tunisijā ir "brik". Tās ir plānas mīklas lapas, kas pildītas ar dažādiem pildījumiem, piemēram, olu, tunci, sieru vai gaļu. "Brik" parasti tiek kārtīgi izcepti, līdz tie kļūst kraukšķīgi no ārpuses, padarot tos par gardu un sātīgu uzkodu.

"Harissa" ir vēl viena būtiska sastāvdaļa Tunisijas virtuvē. Tā ir pikanta pasta, kas pagatavota no čili pipariem, ķiplokiem, olīveļļas un dažādām garšvielām. "Harissa" parasti tiek pasniegta kā mērce vai izmantota kā piedeva sendvičiem un tradicionāliem Tunisijas ēdieniem.

Visbeidzot, jūras veltes ir obligāti jāizmēģina Tunisijā, ņemot vērā tās atrašanās vietu Vidusjūras krastā. Grilēti kalmāri, garneles un zivis ir bieži sastopami ēdienkartē, visi pagatavoti Tunisijas garšvielās un garšaugos.

Kopumā Tunisijas virtuve ir garšvielu un pikantu sastāvdaļu sajaukums, kas noteikti aizraus jebkuru tūristu. Tāpēc, apmeklējot šo skaisto valsti, noteikti izmēģiniet dažus no šiem Tunisijas ēdieniem.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Tunisija

Tunisija ir skaista valsts Ziemeļāfrikā ar bagātu kultūras, vēsturisko un dabas objektu klāstu, kas padara to par lielisku galamērķi tūristiem. Kā tūristam, viena no pirmajām vietām, ko apmeklēt, ir galvaspilsēta Tunisa, kas piedāvā islāma un romāniskās arhitektūras sajaukumu, kā arī daudzus muzejus, kas demonstrē valsts vēsturi.

Vēl viens interesants objekts ir Bardo muzejs, kas ir lielākais un iespaidīgākais muzejs valstī. Tajā atrodas dažas no izsmalcinātākajām senajām romiešu mozaīkām, kas datētas ar trešo gadsimtu. Muzejs piedāvā gan gida vadītas, gan pašvadītas ekskursijas, padarot to par ideālu galamērķi apmeklētājiem, kas vēlas izpētīt valsts māksliniecisko mantojumu.

Dabas entuziastiem noteikti jāapmeklē Sahāras tuksnesis, kas ir lielākais karstais tuksnesis pasaulē. Tunisijā ir vairāki tūroperatori, kas piedāvā tuksneša izbraucienus apmeklētājiem, kas vēlas izbaudīt elpu aizraujošos smilšu kāpas, kas sniedzas kilometriem tālu. Apmeklētāji var arī izbaudīt kamieļu trekingu, nakts kempingus un zvaigžņu vērošanu.

Vēl viens obligāts apskates objekts ir Kartāga, kas ir UNESCO Pasaules mantojuma vieta, kas datēta ar otro gadsimtu. Senā pilsēta piedāvā senās romiešu villas drupas, muzeju un plašu arheoloģisko vietu klāstu, kuras apmeklētāji var izpētīt un uzzināt vairāk par civilizācijām, kas pastāvēja pirms tūkstošiem gadu.

Visbeidzot, nevar aizmirst Sidi Bou Said, skaistu un šarmantu ciematu, kas atrodas Tunisijas galvaspilsētas ziemeļos. Tā baltās ēkas, zilās durvis un elpu aizraujošie skati uz Vidusjūru padara to par unikālu pievilkšanās objektu tūristiem no visas pasaules. Apmeklētāji var arī staigāt pa šaurajām ielām, fotografēt un mijiedarboties ar vietējiem iedzīvotājiem, kas ir draudzīgi un viesmīlīgi.

Kopsavilkumā, Tunisija ir kolorīta valsts, ko piedāvāt apmeklētājiem. Neatkarīgi no tā, vai jūs interesē vēsture, kultūra, daba vai vienkārši relaksācija skaistā vidē, Tunisija piedāvā to visu. Tāpēc, ja plānojat apmeklēt Tunisiju, noteikti iekļaujiet šos obligātos galamērķus savā ceļojuma plānā.

Labākais laiks ceļošanai

Tunisija ir valsts ar siltu, saulainu un sausu klimatu, kas ir ideāls laiks tūristiem. Labākais laiks apmeklēt Tunisiju ir no marta līdz maijam un no septembra līdz novembrim, kad temperatūra ir maiga un cilvēku pūļi ir mazāki. Šajos mēnešos tūristi var baudīt valsts vēsturiskos objektus, tostarp senos romiešu drupas, mierīgas dienas pludmalē un valsts dzīvīgo kultūru.

Vasaras mēnešos no jūnija līdz augustam temperatūras var būt ļoti karstas. Pludmales un kūrorti ir pilni ar tūristiem. Tomēr, ja jūs dodat priekšroku pludmalei un jūrai, šis ir ideāls laiks apmeklēt Tunisiju.

Ziemas mēnešos no decembra līdz februārim Tunisija var būt diezgan vēsa, īpaši valsts ziemeļos, un daži objekti var būt slēgti sezonai. Tomēr valsts svētku sezonā piedzīvo daudz svētku, padarot to par lielisku laiku, lai izbaudītu kultūru, tradīcijas un Ziemassvētku tirdziņus.

Kopsavilkumā, labākais laiks apmeklēt Tunisiju tūristiem ir no marta līdz maijam un no septembra līdz novembrim, kad cilvēku pūļi ir mazāki un laikapstākļi ir maigi. Neatkarīgi no tā, kad apmeklējat, jūs atradīsiet valsti, kas bagāta ar vēsturi, kultūru un ainavām

Loading...
logo-up icon