location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Šarmelšeiha

Sharm El Sheikh, kas atrodas Egip­tas rietumu krastā Sinajas pussalā, ir īsta pasaku paradīze tūristiem no visas pasaules. Tas ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Ēģiptē, kas pazīstams ar savām neaprakstāmām ainavām, iespaidīgām zemūdens pasaules un pasakainajām pludmalēm.

Pirmkārt, Sharm El Sheikh ir slavena ar savu burvīgo zemūdens pasauli. Peldēšanās un snorkelēšana ūdeņos te ir kā piedzīvojums sapņu valstībā. Snorkelētāji var vērot krāsainus korāļus, tropiskās zivis un citas zemūdens radības. Dziļūdens niršana ir arī populāra šajā vietā, kur var sastapt koraļļu sienu ar daudzveidīgu zivju pasakaino pulku.

Otrkārt, Sharm El Sheikh piedāvā dažādas iespējas piedzīvot adrenalīna lēcienu. No šejienes var doties uz izklaides parkiem, braukt ar kvadrocikliem pa tuksneša kāpām vai piedalīties dūnu slēpošanā. Tā ir ideāla vieta tiem, kas vēlas sajūsmām bagātu aktīvo atpūtu.

Treškārt, Sharm El Sheikh ir zināma ar savām luksusa kūrortiem un plašo izvēli vietas, kur pavadīt dienas stundas. Ir pieejamas dažādas dizaina viesnīcas, kas piedāvā pilnu paketi ar visa sevis atpūtas tēriņiem, tostarp SPA procedūrām un restorāniem, kas izbauda pasaules klases šefpavāru garšu cienītājus.

Turklāt, ņemot vērā Sharm El Sheikh tuvumu Sarkanajam jūram, ņertavas var izbaudīt skaistos pludmales un mierspilnas pludmaliņas. Viesi var atpūsties un iedzerties spožā saulē, baudot smalku smilti vai baudīt relaksējošu peldi tīrās zilās krastu ūdenīs.

Viena no Sharm El Sheikh ievērojamākajām vietām ir Naama Bay, kas ir populāra ar savām dzīvām un pulcējošajām ieliņām, kas ir pilnas ar veikaliem, restorāniem un naktsklubiem. Tur ir arī iespēja iepirkties vietējās suvenīru veikalos un iegādāties variantus sarkanai jūras korāļu rotaslietām.

Kopumā Sharm El Sheikh ir sapņu galamērķis tiem, kas bauda dabas skaistumu, tuksnesi un jahtu braucienus. Tas ir ideāls pilsētas ceļojumu mērķis, kur dažādi piesātināti piedzīvojumi un atpūta atbilst katras tūristu vēlmēm. Sharm El Sheikh noteikti paliks neaizmirstama vieta, kas atstās neskartu pēcgaršu visos, kas to apmeklēs.

Ēdiens Šarmelšeiha

Sharm El Sheikh, kas atrodas Ēģiptes piekrastes sirdī, ir kā paradīze gaļas ēdieniem un daudzbarelu viesmīlībai. Šeit tūristi var baudīt plašu izvēli starptautisko virtuvi, iepazīstoties ar Ēģiptes kulinārajām tradīcijām un garšām.

Viena no populārākajām ēdienu kategorijām Sharm El Sheikh ir vietējie Ēģiptes ēdieni. Noteikti vērts pamēģināt šaurmači, kas ir garšīgs marinēta gaļa (bieži liellopa gaļa vai cūkgaļa), kas tiek grilēta un pēc tam ietīta pankūkā vai maize. Šaurmaču parasti pasniedz ar dažādām mērcēm un piedevām, piemēram, humusu vai svaigiem dārzeņiem.

Turklāt jums jāpamēģina falafels – Ēģiptē ļoti populāra ēdieni, kas gatavots no sasmalcinātiem zirņiem vai pupām, kas pagatavotas kopā ar dažādām garšvielām un sarkano skābeni. Falafels ir nelielas bumbiņas, kas tiek ceptas līdz zeltaini brūnai krāsai un tiek pasniegtas ar mērci un svaigiem dārzeņiem.

Turienes jūras veltes noteikti ir jāizbauda. Svaiga zivs ir sagatavota dažādos veidos, sākot no tradicionālās tītara zivs, kas iemērēta garšvielās un cukurā, līdz garšīgām tūvzemes zivīm. Dažādi zivju ēdieni tiek pasniegti ar svaigiem dārzeņiem un citronu, sniedzot jums iespēju izbaudīt gaumi Mediterānas reģiona daiļrades.

Turklāt Sharm El Sheikh piedāvā arī daudzas augļu un dārzeņu izvēles. Pavadiet saulaino dienu, baudot arābu saldumu – datuli un šokolādi, kas ir ideāla uzkoda pirms maltītes vai pēc tās. Pēc tam izbaudiet sulainas un svaigas augļu smūtis, kurā ņemti vietēji augļi – piemēram, mango, granātāboli vai ābolu piedāvājums.

Sharm El Sheikh ir arī iedzīvotāju augstās klases restorāni, kas piedāvā pasaules virtuves ēdienus. Izmēģiniet itāļu, ķīniešu vai franču ēdienu, baudot gourmandiem atbilstošus gardumus. Izvēle ir tik plaša, ka noteikti atradīsiet ēdienu, kas savās gaumēs un vēlmēs atbilst jums.

Lai gan Ēģipte tiek uzskatīta par musulmaņu zemi, kurā alkohola patēriņš ir ierobežots, Sharm El Sheikh piedāvā arī bārus un kafejnīcas, kur jūs varat baudīt dažādus dzērienus. Siltajos vakaros izbaudiet vietējo shāžu tēju vai koledžu kafejnīcu kūkas, kas ir garšīgs pārsteigums jebkurai gardumprasīgai gaumei.

Tātad, ceļojot uz Sharm El Sheikh, jūs būsiet iespēja apskatīt Ēģiptes un citu pasaules virtuvi, izbaudot vietējās, tradicionālās un pasaules garšas. Iepazīstoties ar šādu kulinaritāti, jūs iegūsiet jaunas sajūtas un iespaidus, padarot jūsu piedzīvojumu Sharm El Sheikh vēl garšīgāku un neaizmirstamāku.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Šarmelšeiha

Sharm El Sheikh, kas atrodas Ēģiptes piekrastē, ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem valstī. Šis brīnišķīgais kūrorts piedāvā daudz dažādu apskates vietu, kas piesaista tūristus no visas pasaules.

Viena no galvenajām atrakcijām, ko apskatīt Sharm El Sheikh, ir tās skaistās pludmales. Kūrorta tuvumā atrodas vairāki slaveni pludžu kompleksi, kas piedāvā baltas smilšu pludmales un siltu, skaidru ūdeni. Tūristi šeit var baudīt saules vannas, ūdens aktivitātes, piemēram, snorkelēšanu vai niršanu, vai arī vienkārši atpūsties gaisā un izbaudīt tropiskās paradīzes sajūtu.

Viens no galvenajiem apskates objektiem ir arī Nacionālais parks Ras Mohammed, kas atrodas tuvu Sharm El Sheikh. Šis aizsargājamais rezervāts piedāvā apbrīnojamu zemūdens pasauli ar krāšņiem koraļļu rifjiem, zivju sugu daudzveidību un slaveno Sinīja dobu. Šeit tūristi var izbaudīt snorkeļošanu vai niršanu, iepazīt reālu džungļu viduslaikā un izbaudīt dabas skaistumu.

Sharm El Sheikh piedāvā arī daudzus kultūras apskates objektus. Piemēram, tūristi var apmeklēt Svētnīcas kalnu, kas ir leģendas par to, kur Mozus saņēma desmit baušļus, vieta. Piedāvājumā ir arī apmeklējums pie slavenā klosterīja Svētā Katarīnas, kas ir vienīgais pārpalikusi pravietošanas mājas paliekas.

Turklāt Sharm El Sheikh ir arī brīnišķīga iespēja izbaudīt uzplaiksnīgu naktsdzīvi. Kūrorts piedāvā daudzus modernus bārus, restorānus un naktsklubus ar dzīvo mūziku, deju izrādēm un reizēm starptautisku mūziķu koncertiem. Šīs nakts dzīves vietas nodrošina iespēju izbaudīt aizraujošu vakaru un iepazīt Ēģiptes kultūras ietekmi uz šo mūzikas un izklaides nozari.

Galu galā, Sharm El Sheikh ir absolūti apbrīnojama vieta, kas piedāvā tūristiem tik daudz dažādu iespēju. Sākot no dienas pludmalēs līdz izceļošanai uz aizraujošiem nacionālajiem parkiem vai baudot vibrējošu naktsdzīvi, šis brīnišķīgais kūrorts nodrošina atpūtu un piedzīvojumus visiem tūristiem. Sharm El Sheikh ir patiešām paradīze slēpjas Vidusjūras krastā, kas noteikti jāapmeklē ceļojumā uz Ēģiptes skaisto valsti.

Labākais laiks ceļošanai

Sharm El Sheikh, Egypt ir populāra galamērķis visiem tiem, kas vēlas baudīt skaistu Saīdas līča ainavu un iespējas peldēties pie apburošajiem koraļļu rifiem. Lai izbaudītu pilnībā šo krāsaino vietu, ir svarīgi izvēlēties labāko laiku, kad apmeklēt Sharm El Sheikh.

Vispiemērotākais laiks, kad vēlētos apmeklēt Sharm El Sheikh kā tūrists, ir pavasaris un rudenī. Aprīlis līdz jūnijam un septembris līdz novembrim ir tas laiks, kad klimats ir mazāk karsts, kas ļauj komfortabli izbaudīt dienas aktivitātes ārā. Vidējā temperatūra svārstās ap 25-30 grādiem pēc Celsija, un ūdens temperatūra ir siltāka un apmēram 23-27 grādi pēc Celsija. Šajā laikā būs mazāk tūristu un vieglāk iegūt labākas cenas gan par viesnīcām, gan aktivitātēm.

Tomēr, ja vēlaties izbaudīt karsto un saulaino laiku un pludmalu atmosfēru, tad vasara var būt piemērota izvēle. Jūlijs un augusts ir karstākie mēneši, kad vidējā temperatūra var sasniegt pat 35 grādus pēc Celsija. Ūdens temperatūra ir aptuveni 28-30 grādi pēc Celsija. Šajā laikā ir iespējams ieturēt daudzus peldēšanās sesijas un baudīt skaisto Saīdas līča skatu, bet jārēķinās, ka šajā periodā ir lielāks tūristu plūdi, kas var padarīt pludmales un aktivitātes par sārtošākiem.

Vēl viena lieta, kas jāņem vērā, ir koraļļu rifus ietekmējošie laikapstākļi. Ziemā, no decembra līdz martam, Jūras temperatūra var samazināties līdz pat 20 grādiem pēc Celsija, kas var ietekmēt kvalitāti un redzamību. Tomēr ziemā ir mazāk tūristu, un var būt izdevīgi piedāvājumi gan par izmitināšanu, gan aktivitātēm.

Vienkārši izvēloties labāko laiku, kad apmeklēt Sharm El Sheikh, ir svarīgi ņemt vērā savas personīgās vēlmes un vajadzības, kā arī apsvērt vides faktorus. Šis skaistais kūrorts visu gadu piedāvā piedzīvojumus, bet katrs laiks var dot dažādas priekšrocības un izjūtas. Lai maksimāli izbaudītu savu ceļojumu, ieteicams rūpīgi izpētīt laika apstākļus, kas atbilst jūsu vēlmēm un interesēm.

Loading...
logo-up icon