location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Side/Alanya

Side/Alanya ir populāra tūristu vieta Turcijā, kas piesaista simtiem tūristu no visas pasaules ar savu burvīgo skaistumu. Šis reģions atrodas vidējās mediterānas klimata zonā un lepojas ar siltu un saulainu laika apstākļiem visu gadu.

Viens no ievērojamākajiem pieminekļiem, kas atrodas Side, ir šīs apkaimes vecpilsēta. Šeit varat apbrīnot aizraujošu vēstures atmosfēru, pastaigājoties pa senajām ielām, apskatot senos templus, amfiteātri un mozaīkas. Side ir arī populāra ar savām vairāk nekā 3000 gadu vecajām pludmalēm, kurās varat slavenās Turcijas saules un smilškakļu baudīt sniegi.

Alanya ir otra vieta, kas piesaista tūristus, un to iemīļo īpaši ģimeņu ceļotāji. Alanyas būtība ir skaistas pludmales, kas atrodas Gaiznieka kalna zemē. Palikt Alanyā nozīmē baudīt ne vienīgi tos siltos smiltis un kristāldzidros ūdeņus, bet arī apskatīt ievērojamākos apskates objektus, piemēram, Alanya cietoksni, kas lepojas ar aizraujošu skatu uz jūru un pils mākslīgo peļķu. Alanya ir arī tas, kur atrodas populārāKleopatras pludmale, kur, legendas pēc, slavenā Kleopatra Ēģiptes karaliene to apmeklēja.

Turcijas virtuve daudzkārt izceļas ar savu daudzveidību un garšu. Paturot to prātā, Side/Alanya piedāvā plašas izvēles iespējas, sākot no vietējām restorāniem, kas piedāvā tradicionālus turku ēdienus, un beidzot ar starptautiskajām virtuvēm. Iekļauts ir arī turku tirgus, kur varat izbaudīt vēl neparastākas delikateses un iegādāties suvenīrus.

Side/Alanya ir arī piemērots galamērķis aktīvākiem ceļotājiem. Viena no populārākajām aktivitātēm ir jūras braucieni ar laivām, kurās varat peldēties, strauji slīdēt pa ūdens slidām vai tīklu tīklot. Drosmīgi ceļotāji varēs apmeklēt arī Taurus kalnu reģionu, kur varēsiet doties kalnu kāpšanā, pārgājienos vai braukt ar kvadraciklu.

Side/Alanya, Turcija, ir patiesa krāšņuma un piedzīvojumu avots. Vienkārši pabraucot garām šiem zaļajiem līķiem, jūs patiešām atstātu novārtā skaistumu un pasaules gadu tūrisma centru.

Ēdiens Side/Alanya

Side un Alanya ir pievilcīgi Tērksages pilsētiņas, kas piedāvā daudzveidīgu un garšīgu ēdienu izvēli tūristiem. Šīs pilsētas ir slavenas ar savu vietējo virtuvi, kas satur gan tradicionālās Tērksages ēdienreizes, gan arī starptautiskās ietekmes.

Viena no slavenākajām tradicionālajām ēdienreizēm, ko var baudīt Side un Alanya, ir "kebabs". Šie gaļas ēdieni, kuri tiek gatavoti, cepoties uz atklātas uguns, ir ļoti populāri gan vietējiem iedzīvotājiem, gan tūristiem. Dažādu veidu gaļas "kebabu" variācijas, ieskaitot jēra, teļa vai vistas variantus, piedāvā radošu un garšīgu iespaidu.

Turcijas virtuves neatņemama sastāvdaļa ir "mezze" - mazi gardumu un uzkodu ēdieni, kas servēti kā priekškars. To sastāvā var atrast dažādas olīvas, sieru, zaļumus, gaļas un jūras produktus. "Mezze" galvenokārt tiek baudīts kopā ar svaigi ceptu maizi vai pita maizei.

Ja esi saldumu cienītājs, neaizmirsti nogaršot tradicionālos turku desertus. Viena no slavenākajām turku saldumu izvēlēm ir "baklava" - saldais cepums, kuru pārklāj ar uz smalku slāni sagrieztu riekstu vai mandeļu maisījumu. Turcijā ir arī bagātīgs citu saldumu klāsts, piemēram, "sütlaç" (rīsu putra) vai "lokma" (mazas ceptas mīklainas kliņģeres).

Gardas un atsvaidzinošas dzērienu izvēles ir daudzveidīgas. Tiek piedāvāti gan tradicionālie turku tējas varianti, gan aukstie dzērieni, piemēram, "ayran" (skābā jogurta dzēriens) vai "şalgam" (pikanta dzēriena versija). Neaizmirsti nogaršot arī tradicionālo tērksages kafiju, kas tiek gatavota, pakarsējot smalki samaltus kafijas pupiņas un ūdeni.

Side un Alanya piedāvā daudzveidīgu un atbildīgu ēdienu izvēli visiem tūristiem neatkarīgi no viņu gaumiem un dieta. Lai aplūkotu visu pilsētu veikalu un restorānu dažādību, iesaku apmeklēt vietējās tirgus vietas, kur varēsi baudīt vietējo kultūru un tradīcijas cilvēkos bagātā vidē.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Side/Alanya

Side un Alanya ir divas populāras tūrisma galamērķi, kas atrodas Turcijā, un kurās apskatāmā ir daudz interesantu vietu un atrakciju. Side ir gleznaina pilsēta ar bagātu vēsturisko mantojumu, kas piesaista tūristus no visa pasaulē. Šeit var apskatīt senās Romas laikmeta ruīnas, tai skaitā slaveno Side teātri, tempļus, vannas un ūdens vārnas. Iespējams, apmeklēt arī arheoloģisko muzeju, kurā ir izstādīti daudzi senie artefakti.

Alanya, savukārt, ir mazliet mūsdienīgāka pilsēta, taču tā piedāvā daudz iespēju tūristiem. Slavenākā apskates vieta šeit ir Alanya cietoksnis, kas celta uz klints virsotnes un piedāvā brīnišķīgu skatu uz pilsētu un jūru. Ieteicams apmeklēt arī Alanya Red Tower (Sarkanais tornis), kas ir visiem pazīstams simbols. Tāpat vērts apskatīt Dim kanjonu - gleznskaistu dabas brīnumu ar upīti un ūdenskritumu, kas ļauj svaigtināties karstās vasaras dienās. Turklāt Alanya ir slavena arī ar savām pludmalēm, kas ir lieliskas vietas, kur pavadīt atpūtas brīžus un baudīt skaisto jūras ainavu.

Abas pilsētas piedāvā arī daudzveidīgu veikalu, restorānu un kafejnīcu izvēli, kurās iespējams nogaršot vietējo kulināriju un baudīt Turcijas tradicionālo virtuvi. Tāpat ir populāri veikt ekskursijas pa apkārtni, piemēram, apmeklēt Koktēpe kalnu ar iespaidīgo Tropik Parku vai Kızılkulela (Sarkanā pils) - Alanya cietokšņa daļu, kurā atrodas muzejs un kurā jūras krastā bieži notiek dažādi pasākumi un festivāli.

Apkārtējā dabā ir arī daudz iespēju nodarboties ar aktīvo atpūtu, piemēram, izbrauktas taka braukšanu, ūdens sportiem, kā arī dažādi citi piedzīvojumu sporti. Side un Alanya, ar savām ainavām, kultūras šedevriem un daudzajiem tūrisma objektiem, piedāvā iespēju baudīt daudzveidīgu atpūtu un ceļojuma pieredzi visiem interesentiem.

Labākais laiks ceļošanai

Side un Alanya, kas atrodas Turcijā, ir populāri tūristu galamērķi ar savu ainavisko skaistumu, vēsturisko mantojumu un siltā, vidusjūras klimatu. Lai pilnībā izbaudītu šīs vietas burvību, ir svarīgi izvēlēties labāko laiku apmeklēt.

Vislabākā laika periods, kad doties uz Side/Alanya, ir no maija līdz oktobrim. Šajā periodā temperatūras ir mērenas un jūras ūdens ir siltāks, kas nozīmē, ka varat baudīt pludmales atpūtu un ūdens aktivitātes. Jūlijs un augusts ir vissilākie mēneši, kad temperatūras var sasniegt līdz pat 40 grādiem pēc Celsija, tāpēc dažiem cilvēkiem var būt pārāk karsti. Ieteicams apmeklēt priekšpilsētas vai izmantot ēnas vietās, piemēram, senatnīgajās vēsturiskajās vietās, lai izvairītos no pārlieku karstās saules.

Turcijā ir dažas populāras festivālu dienas, kas var arī kļūt par ideālu laiku apmeklēt Side/Alanya. Piemēram, septembrī notiek Side mūzikas festivāls, kas piesaista daudzus mūzikas entuziastus no visas pasaules. Ir arī daudzus sporta pasākumus, piemēram, futbola turnīrus un golfa sacensības, kas notiek vasaras mēnešos.

Lai izvairītos no lielām tūristu plūsmām un augstām cenu svārstībām, ir ieteicams izvēlēties laiku posmu, kas tiek uzskatīts par vidējo sezonu. Maijā un oktobrī, kad viesu skaits ir mazāks, joprojām varat sasniegt patīkamu siltumu un baudīt mazāk pārpildītas pludmales un apskates vietas.

Tas ir jāatzīmē, ka Turcijā valda muslimska kultūra, tāpēc jauniešu izklaidējošie notikumi un alkohola patēriņš noteiktos gadījumos var būt ierobežots, piemēram, laikās, kad ir reliģiski svētki.

Vispārēji runājot, Side un Alanya, Turcija, ir aizraujoši galamērķi, kas piedāvā daudz paveikt un redzēt. Atcerieties izvēlēties laiku, kas atbilst jūsu interesēm un vēlmēm, lai izbaudītu visu, ko šie krāšņie reģioni piedāvā.

Loading...
logo-up icon