location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Melnkalne

Melnkalne ir maza valsts Eiropas dienvidaustrumos, Adrijas jūras krastos.

Šeit jūs atradīsiet akmeņainas pludmales, un šaura piekrastes josla gandrīz uzreiz pārvēršas kalnos. Atpūtas laikā Melnkalnē jūs varat apbrīnot tīrus ezerus un grūti sasniedzamus kalnu virsotnes.

Ēdiens Melnkalne

Melnkalnes virtuve atšķiras atkarībā no tās ģeogrāfiskās atrašanās vietas. Piemēram, piekrastes rajonos visbiežāk sastopami zivju, jūras velšu un dārzeņu ēdieni, savukārt kalnu reģionos dominē gaļas un piena produkti. Melnkalnes nacionālā virtuve ir aizņēmusies daudz no saviem ģeogrāfiskajiem kaimiņiem – Austrijas, Ungārijas, Itālijas un Turcijas.

Šajā valstī ļoti populārs ir siers, un jūs varat nobaudīt daudzus tā veidus. Neaizmirstiet arī nogaršot saldumus: jums piedāvās daudz dažādu kūku, virtuļu ar dažādiem pildījumiem un reģionālos desertus, piemēram, medus kūkas.

Grūti nepiekrist angļu dzejnieka Džordža Bairona vārdiem, kurš teica, ka "pasaules veidošanas laikā skaistākā jūras un zemes kombinācija bija Melnkalnes piekraste." Tāpēc ir vērts doties aizraujošā ceļojumā uz Melnkalni un to redzēt pašiem.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Melnkalne

Šeit tūristus sagaida dažāda subtropu daba – brīnišķīgi meži ar priedēm, dižskābaržiem, magnolijām un savvaļas aprikozēm. No novērošanas platformām kalnos jūs varat apbrīnot lielisko Adrijas jūras panorāmu, un saulainās, bezmākoņainās dienās jūs varat redzēt Itālijas kontūras uz horizonta.

Protams, vienkāršākais variants ir iegādāties kompleksos ceļojumus uz Melnkalni. Bet nav nepieciešams doties uz šo valsti ar visu iepriekš plānoto, jo jums ir pieejamas daudzas mini viesnīcas un numuri privātajā sektorā, kurus var ātri un viegli rezervēt.

Melnkalne ir labākā izvēle dažādām aktīvām atpūtām, neatkarīgi no vecuma. Šeit jūs varat nodarboties ar kalnu pārgājieniem, raftingu pa kalnu upēm, un apvienot to ar vīna un medus degustācijām un ekskursijām pa vēsturiskām vietām ar apbrīnojamu arhitektūru. Tāpat neaizmirstiet apbrīnot Taras upes kanjonu – tas ir viens no dziļākajiem kanjoniem Eiropā, kura dziļums sasniedz 1300 m. Melnkalnē jūs varat apmeklēt daudzus klosterus, kas parasti atrodas kalnu pilsētās.

Slavenākie Melnkalnes kūrorti ir Budva, Rafailoviči un Bečiči, kas ir piemēroti ģimenes atpūtai un patīkamai kultūras apmaiņai.

Labākais laiks ceļošanai

Melnkalne ir skaists galamērķis, kas piesaista tūristus visa gada garumā. Tomēr labākais laiks apmeklēt Melnkalni ir atkarīgs no tā, kādas aktivitātes vēlaties darīt un kādam laikam dodat priekšroku.

Piemēram, ja vēlaties baudīt peldēšanu un ūdens sporta veidus, labākais laiks apmeklēt Melnkalni ir vasaras mēneši no jūnija līdz septembrim, kad laikapstākļi ir silti, un jūras temperatūra ir ideāla peldēšanai.

Savukārt, ja esat dabas mīļotājs un vēlaties doties pārgājienos un izpētīt apkārtni, labākais laiks apmeklēt Melnkalni būtu pavasara mēnešos no aprīļa līdz maijam un rudens mēnešos no septembra līdz oktobrim, kad laikapstākļi ir vēsāki un ainavas ir elpu aizraujošas.

Ja meklējat ziemas atvaļinājumu, Melnkalne ir lielisks galamērķis, lai baudītu ziemas aktivitātes, piemēram, slēpošanu un snovbordu. Labākais laiks apmeklēt Melnkalni ziemas sporta veidiem ir no decembra līdz martam, kad sniega ir pietiekami daudz, un slēpošanas kūrorti ir atvērti.

Kopsavilkumā, labākais laiks apmeklēt Melnkalni ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un aktivitātēm, ko plānojat darīt. Melnkalnei ir ko piedāvāt visu gadu, tāpēc tas ir atkarīgs no jums, kurš gada laiks jums vislabāk piemērots!

Loading...
logo-up icon