location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Kotora

Kotor ir krāšņa un kultūrvēsturiska pilsēta, kas atrodas Montenegro krastā. Ar saviem senām koka nama fasādēm, aizraujošu ligzdu un paveru vēsturiskiem skatiem uz apbrīnojamu Kalnu masīvu, Kotor ir viens no emocionāli bagātākajiem tūristu galamērķiem Eiropā.

Pašā pilsētas sirdī atradīsiet seno Kotoras ciematu, kas ir iekļauts UNESCO pasaules mantojumu sarakstā, un pašā centrālajā laukumā, Svētā Trīsvienības katedrālē, ar tās krusifiksu, kas tika veidots 14. gadsimtā. Var arī paņemt pastaigu pa Lāčplēša laukumu, kur atradīsiet acīmredzamas vēstures atsauces uz toreizējo Kotoras pilsētu.

Tiem, kas iekāro eju un dabu, var apmeklēt Kotoras līča dabas rezervātu, kas pamatoti ir nosaukts par vienu no skaistākajām dabas vietām pasaulē, vai doties uz Lovčenu kalnu, kur joslas celiņi vijas cauri bieziem mežiem un sniedz brīnišķīgu skatu uz Kotoras līci.

Ja jūs esat interesēti iepazīt vēsturi un kultūru, Kotor piedāvā daudz iespēju to darīt - pēc pastaigas pa Kotoras līča krastu var apmeklēt vietējos muzejus, piemēram, Kotoras Muzeju, kur ir iespējams iepazīties ar vietējo vēsturisko pavērsienu, kā arī ar sacelšanas atmiņām.

Bez šaubām, Kotor ir viena no pašām skaistākajām un interesantākajām vietām Montenegro, kas sniedz brīnišķīgu pieredzi tūristiem no visām pasaules malām.

Ēdiens Kotora

Kotor, Montenegro ir lielisks ceļojuma galamērķis, un pilsēta piedāvā daudzus iespējamus ēdienus, ko varat izmēģināt. Kotor ir piekrastes laukumu, tādējādi jūras veltes ir lielisks ēdiena avots. Iesaku izmēģināt vietējos zivju ēdienus, piemēram, zivju zupas vai grilētas jūras ēnas filejas. Ja vēlaties ko citu, varat izmēģināt vietējos gaļas ēdienus, piemēram, teļa šnitzeli ar sieru vai grilētu cūkgaļu. Kotor piedāvā arī vairākas itāļu restorānu iespējas, kurās varat izmēģināt vietējos makaronus vai kādu īpašu itāļu ēdienu. Ja esat saldumu cienītājs, tad jums noteikti vajadzētu izmēģināt Kotorā ražotās kūkas un saldumus. Vislabāk visu izbaudīt vietējā restorānā, kur varat baudīt ne tikai lielisku ēdienu, bet arī Kotoras ainavu un atmosfēru.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Kotora

Kotoras pilsēta atrodas Montenegro krastā un ir slavena ar savu viduslaiku arhitektūru, kuru raksturo gumijas stili un savdabīgais iekšējais pagalms. Kotoras vecpilsētas sienas dzen peļņas pilnus tūrisma autobusu un ainavas šajā pilsētā ir patiešām apbrīnojamas.

Piedāvājot dažādas atpūtas iespējas, Kotoru iespējams aplūkot kājām ietotnēm, ekskursijas, ūdens sporta veidos un arī klasiķu auto izmantošanu. Pilsētas galvenais piemineklis ir Kotoras katedrāle, kas uzstādīta 12. gadsimtā un kuras smalkie sienzīmējumi ir īsta pievilcība reliģiskiem un kultūras ceļotājiem.

Tomēr, noskatoties no pilsētas uz bāriem un restorāniem, var redzēt, ka tie ir tikpat pievilcīgi. Vācu alus istaba, kas lepojas ar lielisku izvēli, ir nepieciešama apstāšanās jebkuram alus mīļotājam, kas dodas uz Kotoru.

Katru gadu Kotoras Svēto Tryphon Apustuliskā aizsardzības svētki notiek februāra pirmajā nedēļā un ir viena no plaši atzītajām notikumiem. Brīnišķīga pārtika, mūzika un galvenais karnevala pārgājiens Sarkanās namatērpotā nimfās, izveido lielisku atmosfēru visiem, kas apmeklē svētkus.

Visbeidzot, Kotoras ostas pilsēta piedāvā dažus no brīnišķīgākajiem skatiem uz jūru un ugunskuru pirmsdzemdību reizēm ir paša pieredze. Šajā pilsētā jūs vienmēr atradīsiet kaut ko aizraujošu un jaunu, un noteikti jutos laimīgi, ka pasaulē ir vietējie, kuri ir veidojuši tādu pieredzi.

Labākais laiks ceļošanai

Kotor pilsēta, kas atrodas Montenegrā, ir viena no skaistākajām un vērtīgākajām vietām, kuras var apmeklēt kā tūrists. Lai gan Katram gadalaiks ir pievilcīgs savā veidā, bet labākais laiks, lai apmeklētu Kotoru, ir no aprīļa līdz oktobrim, kad temperatūra ir līdzīga Mediterānas jūras ūdens temperatūrai un nav lietaini.

Aprīlis un maijs ir ideāli mēneši Kotorā apmeklēšanai, jo vēl nav pārāk karsts. Jūnija sākums līdz septembra beigām ir vispiemērotākais laiks, lai baudītu jūras atpūtu, tā sauktās "pludmales". Pati pilsēta nav pārāk samērā aizraujoša, ja laiks nav pietiekami labs, taču klimats šajos mēnešos ļauj vērot cilvēku kājām uzvarēt krastmalē.

Līdzīgi, oktobris ir arī labs mēnesis Kotorā apmeklēšanai un pat tad, kad sākas vēsāka un mitrāka sezona, temperatūras ir pietiekami siltas, lai baudītu ejošanu senās cietoksnī, kas savā veidā atgādina dižo Vidzemes piepilsus!

Kotorā varētu apmeklēt arī vasarā, taču ir vērts ņemt vērā, ka šajā sezonā Kotorā ir lielāks cilvēku skaits nekā parasti (īpaši jūlijā un augustā), un pieejamība un cenas var būt paaugstinātas.

Tādējādi labākais laiks Kotorā apmeklēt ir no aprīļa līdz oktobrim, kad temperatūra ir radoša un nav pārāk aizņemta, lai jūs varētu baudīt gan pilsētas kultūras bagātības, gan arī Montenegrānas jūras pievilcību.

Loading...
logo-up icon