location icon
calendar icon
moon-dark icon
smile icon
logo-up icon

Abu Dhabi

Abu Dabi ir viena no populārākajām tūristu vietām Apvienotajos Arābu Emirātos. Tas ir skaists pilsētas reģions, kas slēpjies tuksnešā un jūras krastā, piedāvājot daudzas iespējas izklaidēties un atpūsties.

Lai gan Abu Dabi ir mazāka nekā tuvākā pilsēta Dubaija, tur joprojām ir daudz iespēju, kas piesaista tūristus. No slavenās Grand Mosque līdz Ferrari World atrakciju parkam, šajā pilsētā ir daudz, ko redzēt un izdarīt.

Abu Dabi ir arī viens no vadošajiem iepirkšanās galamērķiem, piedāvājot luksusa veikalus un tirgus laukumus. Turklāt pilsētas krasti ir ideāli piemēroti ūdens sporta aktivitātēm, piemēram, slīpošanai pa ūdens virsmu un džetborda braukšanai.

Tāpat Abu Dabi ir arī kultūras galamērķis. Tur ir daudz muzeju, tostarp Lūvre filiāle, kas aprīkota ar vērtīgiem mākslas darbiem no visas pasaules. Turklāt pilsētas restorānos jūs varat baudīt vietējos ēdienus un uzzināt vairāk par reģiona kultūru un vēsturi.

Vienkārši sakot, Abu Dabi ir viena no pasaules skaistākajām un aizraujošākajām tūristu vietām, kas piedāvā daudz iespēju izklaidēties, atpūsties, iepirkties un atklāt reģiona kultūru.

Ēdiens Abu Dhabi

Abu Dabi, kas ir viena no daudzajām Sašelas pussalas valstīs, piedāvās tūristiem plašu ēdienu klāstu, kas atspoguļo reģiona kultūru un tradīcijas. Kā tūrists, jums noteikti vajadzētu pamēģināt vietējo ēdienu, piemēram, meze, kuru var baudīt kopā ar arābu kafiju.

Jums noteikti vajadzētu arī izmēģināt šaursērgu (shawarma), kas ir populārs ēdiens Turcijā, Grieķijā un citās Tuvajos Austrumos. Šī garšīgā gaļas plates garšu izšķir dažādi garšvielu maisījumi un mērces.

Dienas garšības tradicionāli sastāv no rīsiem, gaļas, dārzeņiem un garšvielām. Koftas (mieloti gaļas gabali), mansaf (gaļa, kas pārklāta ar fermentētu piena mērci) un majboos (rīsu ēdiens ar garšvielām) ir tikai dažas no populārākajām tradicionālām dienas garšībām, ko var atrast Abū Dabī.

Jums noteikti jāpievērš uzmanība vietējo zivju piedāvājumam, kā arī mājās gatavotajām saldējuma iespējām. Ja vēlaties baudīt vietējo kāzu bieži izmantoto ēdienu, jums vajadzētu izmēģināt „machboos chicken” - garšīgu rīsu un vistas ēdienu, kas bieži tiek pasniegts speciālos pasākumos.

Abu Dabi piedāvā lielu dažādu ēdienu klāstu, kas atbilst katra ceļotāja vēlmēm un prasībām. Neskatoties uz to, ka valstī galvenokārt ir muslimi un galvenokārt tiek pasniegti halāl ēdieni, prostitūciju atļautās vietās tiek pasniegta arī svešgpsaru virtuve un tiek piedāvāti alkoholiskie dzērieni.

Apbrīnojamas vietas, ko apmeklēt Abu Dhabi

Abu Dabi ir viena no pasaulē vērienīgākajām pilsētām, un tā piedāvā daudzus iespaidīgus un aizraujošus apskates objektus tūristiem. Šeit ir daži no tiem:

Sheikh Zayed Grand Mosque ir viens no lielākajiem, iespaidīgākajiem un visskaistākajiem mošeju kompleksiem pasaulē. To, cik iespaidīgs šis komplekss ir, varēsiet redzēt pat no tāluma, kad ieraudzīsiet mošejas vairāk nekā 80 metru augstos minarešus.

Yas Island ir saliņa, kas atradās Abu Dabi tuvumā, kas ir kā rotaļlietu kaste tūristiem un vietējiem iedzīvotājiem. Šeit jūs varat atrast dažādus atpūtas un izklaides kompleksus, tostarp slēpošanas centru "Ski Dubai", Yas Waterworld un lielisko "Ferrari World", kas ir pasaulē lielākais Ferrari tēmas park.

Emirates Palace ir grezns piecu zvaigžņu viesnīca, kas ir lieliska vieta apmeklēt, pat ja neesat nakšņojis šajā viesnīcā. Šeit varat ne tikai izbaudīt gardāko pārtiku un dzērienus, bet arī aplūkot pilsētas simbolu – kubiskās zelta krāsas pili.

Abu Dabi Corniche ir pārsteidzošs apskates objekts no ūdens. Gar simt gadu veco piekrasti ir ideāli pusdienot, apmeklēt tirgos un kāpt uz laivām, lai apskatītu keizaram mūsdienās vidi.

Abu Dabi Arābu Forts ir papildus tam, ka ir viens no visskaistākajiem un vecākajiem cietokšņiem UAE, kam piemīt vēsturiska nozīme.

Galvenokārt jūs varat atklāt visu to, kas attiecas uz Abu Dabi vēsturi un kultūru; no musulmaņu reliģiskiem objektiem un kultūras festivāliem līdz kvēlojošiem mega-atpūtas kompleksiem, kas atradās netālu no pilsētas. Neatkarīgi no tā, kādus jūs plānojat izbaudīt, Abu Dabi ir lielisks galamērķis jūsu ceļojumam.

Labākais laiks ceļošanai

Abu Dabi, kas ir viena no dubultvalstu federācijas Savienotajiem Arābu Emirātiem galvaspilsētām, atrodas Persijas līča krastā. Tas ir viens no pasaules ātrāk augošajiem tūristu galamērķiem, kas savieno kultūru, vēsturi un modernu dizainu, pasakainu arhitektūru un ainavas skatus.

Labākais laiks apmeklēt Abu Dabi ir no novembra līdz aprīlim, kad gaisa temperatūra ir salīdzinoši zema un klimats ir sauss, ar minimālu ūdens daudzumu un vismazāko iespējamo mitruma līmeni. Šajā periodā jūratehnoloģijas parkā ir jāapmeklē reproduktīvais laiks dzīvniekiem, lai redzētu to, kā tie ražo nākamo paaudzi.

Turklāt ziemas sezonā Abu Dabi notiek daudzi festivāli un ielu pasākumi, kas tiek organizēti vairākos rajonos pilsētā, kas nodrošina savdabīgu pieredzi siltajā un draudzīgajā klimatā. No citiem iecienītākiem notikumiem ietilpst pilsētas svētki, kas parasti notiek novembrī, kā arī Sheikha Zayed mūzikas festivāls un Abu Dabi ātruma festivāls, kas notiek ziemā.

Tomēr, ja vēlamies apmeklēt Abu Dabi lētākā sezona, tā ir no maija līdz oktobrim, kur klimats ir karsts un drūms, bet iespējams izvairīties no cilvēku pūļiem. Tas ir arī laiks, kad notiek vislielākie atlaižu piedāvājumi uz viesnīcām un ieejas biļetēm dažādos izklaides vietās.

Īsi sakot, labākais laiks apmeklēt Abu Dabi ir no novembra līdz aprīlim, kad gaisa temperatūra ir salīdzinoši zema, un ir daudz iespēju piedalīties dažādos festivālos un ielu pasākumos. Tomēr, ja vēlamies ietaupīt naudu, viesojoties vasaras periodā, var būt izdevīgāk, taču uzmanība jāvelta karstums un augsts temperatūras līmenis. Nav nekā nepareiza vai pareiza, ir tikai personīgais stāsts un vēlmes!

Loading...
logo-up icon